W niedzielę, 24 czerwca na terenie Gminnego Zakładu Sportu i Rekreacji „Błękitny San” w Krzeszowie odbył się pierwszy piknik dla rodzin zastępczych z powiatu niżańskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Piknik to jedna z nielicznych możliwości spotkania się wszystkich rodzin zastępczych z terenu Powiatu Niżańskiego oraz okazja do podzielenia się swoimi doświadczeniami, troskami i radościami wynikającymi ze sprawowaniem pieczy zastępczej.

Mimo, że pogoda tego dnia nie sprzyjała atrakcji nie brakowało. Wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić się na parku linowym, była to ogromna frajda szczególnie dla starszych dzieci. Podczas spotkania odbyły się różne  gry, zabawy i konkurencje z nagrodami. Był paintball, siatkówka, piłka nożna i tenis. Najmłodsi mogli bawić się na dmuchańcu, łowić rybki w basenie czy pomalować buzie zmieniając się w ulubioną postać z bajki. Dla rodziców przygotowany był kącik z kawą, herbatą i słodkościami. Dopełnieniem pikniku było wspólne grillowanie. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu pikniku Panu Stanisławowi Szafranowi, dyrektorowi GZSiR "Błękitny San" w Krzeszowie oraz harcerzom z ZHP HUFIEC im. Szarych Szeregów w Nisku.

Liczna obecność i otwartość rodzin a także radość i uśmiech na twarzach dzieci były najcenniejszym podziękowaniem i ogromną satysfakcją dla organizatorów pikniku. Jest też dowodem na to, że piknik należy zaliczyć do udanych i wpisać go na stałe w kalendarz imprez organizowanych na terenie Powiatu Niżańskiego.